قوانین هوشمند کالا

ارسال کالا

سفارشاتی که ارسال ویژه شهر تهران میباشد از طریق اسنپ برای مشتری ارسال میگردد همچنین سریعترین روش ارسال برای تهران میباشد.

سفارشاتی که از طریق پست پیشتازارسال میشود بین 2 الی 4 روزه کاری تحویل داده میشود.

ارسال سفارشات تیپاکس در حال حاضر رایگان بوده و هزینه ارسال برعهده هوشمند کالا میباشد.

بازگشت کالا

در صورت وجود مشکل نظیر ایراد ظاهری ، مغایرت ، مشکل در کارکرد و … بعد از دریافت کالا حداکثر تا 24 ساعت اعلام شود

مواردی شامل استفاده نادرست ، آسیب زدن به محصول شامل گارانتی نمیباشد.

مغایرت کالا، بدون استفاده از آن قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی کارتن ، اگر مغایرت داشته باشد کالا باید در شرایط اولیه خود پلمپ باشد و از آن استفاده نشده باشد .

هفت روز ضمانت تعویض کالا در صورتی مورد قبول میباشد که محصول در حالت اولیه خود ، پلمپ باشد.

چنانچه مشتری از خرید خود منصرف شود

اگر قبل از ارسال اطلاع داده شود ، سفارش کنسل شده و مبلغ آن طی 24 الی 72 ساعت کاری عودت داده میشود.

در صورتی که سفارش ارسال شده و تحویل پست ، تیپاکس یا اسنپ داده شده است ، هزینه بازگشت سفارش بر عهده مشتری میباشد که بعد از دریافت مجدد کالا توسط  هوشمند کالا مبلغ پرداخت شده سفارش عودت داده میشود.

کالای برگشتی را چطور ارسال کنم ؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با پشتیبانی تماس بگیرید ، از ارسال کالا بدون هماهنگی  جدا خودداری نمایید .

برای ارسال ، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل ، ریموت ، باطری ، دفترچه راهنما ، کارت گارانتی ، قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

کارشناسان هوشمند کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را طی 24 تا 48 ساعت کاری بررسی مینمایند و  اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی تایید شود ، کالا تعویض و یا مبلغ آن عودت داده خواهد شد .

تمامی محصولاتی که امکان تست داشته باشند قبل از ارسال کاملا بررسی شده سپس ارسال میشوند همچنین محصولاتی که پلمپ باشند نیز از لحاظ فیزیکی بررسی میشود ، تمامی محصولات گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی دارند.