حقوق و قوانین هوشمند کالا

ارسال کالا

کلیه سفارشات تهران یک روزه تحویل داده میشود ، از زمان ثبت حداکثر سفارش 24 ساعت میباشد .

سفارشات شهرستان از طریق پست پیشتاز بین 2 الی 4 روزه کاری تحویل داده میشود ، بعد از تحویل کالا به شرکت پست کد رهگیری مرسوله پستی از طریق پیامک برای خریدار ارسال میشود .

 

بازگشت کالا

رضایت مشتری هدف اصلی ماست. فروشگاه هوشمند کالا با تهیه کالای مرغوب و عرضه مناسبترین قیمت سعی در رسیدن به این هدف دارد. برای جلب هرچه بیشتر رضایت مشتری، امکان تعویض و یا استرداد کالا را برای مدت یک هفته پس از رسیدن کالا به دست مشتری، قرار داده ایم.

این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری ( شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود .

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد پشتیبانی هوشمند کالا اطلاع داده شود.

مغایرت کالا، بدون استفاده از آن قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی کارتن ، اگر مغایرت داشته باشد  کالا باید در شرایط اولیه خود ( پلمپ ) باشد و از آن استفاده نشده باشد .

چنانچه مشتری از خرید خود منصرف شود

اگر قبل از ارسال اطلاع داده شود مبلغ سفارش طی 24 الی 72 ساعت کاری عودت داده میشود ، در صورت ارسال  و تحویل به پیک یا پست پیشتاز هزینه برگشت کالا بر عهده خریدار میباشد.

 

کالای برگشتی را چطور ارسال کنم

لطفاً قبل از هر اقدامی با پشتیبانی تماس بگیرید ، از ارسال کالا بدون هماهنگی  جدا خودداری نمایید .

برای ارسال ، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل ، ریموت ، باطری ، دفترچه راهنما ، کارت گارانتی ، قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا در کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

فاکتور باید همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را قید نماید .

کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

کارشناسان هوشمند کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را طی 24 تا 48 ساعت کاری بررسی مینمایند و  اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی تایید شود ، کالا تعویض و یا مبلغ آن عودت داده خواهد شد .

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و هوشمند کالا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالای درج شده در فاکتور به مشتری را می‌پذیرد .