در چند سال اخیر شرکت‌های زیادی دست به فعالیت در زمینه ساخت پهپادهای مختلف زده اند ؛ پهپادی برای کمک به آتش‌ نشانان، آبیاری زمین‌های کشاورزی،عکسبرداری هوایی، پهپادی برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان در مناطق دور و پهپاد های تفریحی و دیگر دستگاه‌های این‌چنینی را باید گامی بزرگ در راستای تغییر ذهنیت کاربران نسبت به کاربرد پهپادها دانست. به عنوان یکی دیگر از مفیدترین کاربردهای این وسایل باید به استفاده از آن‌ها در عکاسی اشاره کرد. عکس های گرفته شده با پهپادها دید متفاوتی از دنیای اطراف به ما می‌دهند.

پهپادها دیگر به آن وسایل چند میلیونی سابق محدود نمی‌شوند، به طوری که امروز می‌توان یکی از کاربردی‌ترین انواع پهپادها با عنوان کوادکوپتر (Quadcopter) به منظور عکاسی، با قیمت های بسیار مناسب خریداری کرد. از آنجایی که با توجه به کاهش قیمت و ساده‌شدن فرآیند ساخت پهپادها مخصوصا کوادکوپترها افراد زیادی آن‌ها را مخصوصا برای عکاسی تهیه می‌کنند، امروز عکس های گرفته شده با پهپادها در سراسر دنیای اینترنت و شبکه‌های مجازی دیده شده و به صورت دسته‌بندی متداولی از عکاسی درآمده‌اند.
پیشرفت عکس های گرفته شده با پهپادها تا جایی جلو رفته که شاهد راه‌اندازی وب‌سایتی با نام اسکای پیکسل به عنوان مرجع ویدیوها و عکس های گرفته شده با پهپادها هستیم.

اسکای پیکسل را باید یک پلتفرم عکاسی هوایی نامید که تنها در سال 2016 حدود 27 هزار عکس برای شرکت در مسابقه‌ی آن ارسال شدند. گفتنی است اسکای پیکسل محدودیتی را برای کاربران اعمال نکرده و درهای وب‌سایت در سه دسته‌بندی هم بر روی عکاسان حرفه‌ای و هم برای افراد مبتدی باز است. عکس های گرفته شده با پهپادها به سه دسته‌بندی 360 درجه، زیبایی و هواپیماهای بدون سرنشین در حال استفاده تقسیم می‌شوند. در ادامه با عکس های گرفته شده با پهپادها که در مسابقه اسکای پیکسل برنده شده‌اند، آشنا خواهید شد.

اکتشاف، نخستین برنده در دسته‌بندی زیبایی حرفه‌ای

سلفی سرریز، دومین برنده در دسته‌بندی زیبایی حرفه‌ای

روی پل، نخستین برنده در دسته‌بندی مشتاقان زیبایی

امواج سبز، دومین برنده در دسته‌بندی مشتاقان زیبایی

خطوط رنگین‌کمان، لوح تقدیر افتخاری

در تراس، لوح تقدیر افتخاری

سرما در شهر، لوح تقدیر افتخاری

 

 

منبع :boredpanda و گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *